Hírek, információk - Bolyai Matematika Csapatverseny 2022/2023

Bolyai Matematika Csapatverseny 2022/20232022. október 28.

„ Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.” (Bolyai János)

Több évtized óta ez a mottója a Bolyai Matematika Csapatverseny-nek, ahol az idei tanévben iskolánk 18 csapata vett részt. A megmérettetésen nem csak tudásukat mérhették össze a tanulók, hanem közösen összedolgozva oldhattak meg problémákat. Ehhez a logikus gondolkodás mellett olyan képességeiket kell fejleszteniük, amelyek segítik az együttgondolkodást. Ismerik csapattársaik erősségeit, bíznak egymás tudásában, tisztelik egymást. Időt és energiát fektetnek be a sikerek elérése érdekében, aminek megszületett az eredménye is. Iskolánk két 8. osztályos csapata a megyei/körzeti versenyen 4. és 6. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Molnár Erika tanárnő

4. helyezés: „ Kuflik” csapata

Baranyai Barnabás

Hatos Lili Mariann

Molnár Jázmin Lili

Péntek Márk László

6. Helyezés: „ Nem százasok”

Al-Shamiry Leila

Németh Ábel

Németh Kolos

Németh Gergő

Gratulálunk és további szép sikereket kívánunk!