Hírek, információk - VersEst

VersEst2024. április 12.

Április 11-én este megtelt a Nádasdy-vár díszterme. Iskolánk ünneplőbe öltözött tanulói, pedagógusai és meghívott vendégeik köszöntötték a szavak erejével, a muzsika hangjával a közel 100 fős közönséget és a verseket, költőket a Költészet napján.
VersEst című ünnepi műsorunk Rozmán Lászlónak, a Sárvári Tankerületi Központ igazgatójának köszöntőjével kezdődött, majd megzenésített költemények és szavalatok váltották egymást. Az óvodás versmondó vendégünktől alsós diákjaink és felsős tanulóink vették át a verses stafétát, kollégáink és tanítványuk énekhangjukkal, Fliegler Janka pedig furulyajátékával varázsolta el a vár dísztermét. Meglepetésként iskolánk egyik pedagógusa is elszavalta saját költeményét. Az est zárásaként a tanárok kórusa is énekelt néhány megzenésített verset.
S akik széppé tették az estet:
Németh Villő, a Vármelléki óvoda nagycsoportos óvodása
Borbély Szófia, Szemes Fanni, Németh Dorka, Novák-Krajcár Bence és Nagy Benedek 3. b osztályos tanulók
Horváth Nádja 3.a osztályos tanuló
Pápai Dorina 3. c osztályos tanuló
Tóth Kata 4.b osztályos tanuló
Németh Kíra Tíria 5.a osztályos tanuló
Király Janka 6.b osztályos tanuló
Horváth Olivér 7.c osztályos tanuló
Fliegler Janka a Szent László Katolikus Általános Iskola 8.b és a Koncz János Alapfokú Művészeti Iskola végzős tanulója
Hóbor István tanár úr
Gálné Újvári Gyöngyi tanárnő