Közösségek - Alsó tagozatos munkaközösség

Alsós munkaközösség

Szakmai irányító: Dénesné Méhes Gyöngyvér

Munkaközösség vezető: Szabóné Tóth Edit

Iskolánk alsó tagozatán a 2024/2025-ös tanévben 271 kisdiák tanul. Iskolánkban 11 alsós tanulócsoport működik. Az első, a második és a negyedik évfolyamon három, a harmadik évfolyamon kettő párhuzamos osztály indult.

A gyermekek a tanulmányaikat a Pedagógiai programunkban előírt feladat- és követelményrendszer alapján végzik. Az alsó tagozat szakmai irányítója az alsós igazgatóhelyettes. Az osztályok életét az osztálytanítók szervezik a napközis nevelőkkel együtt.

Céljaink:

- A ránk bízott gyermekek nevelése, tanítása. Ezzel összefüggésben a nevelő és oktató tevékenység keretében az ismereteket tárgyilagos és többoldalú közvetítése.

- A tudás gyakorlati alkalmazása.

- A nevelő és oktató tevékenységünk során figyelembe vegyük a tanuló egyéni képességét, tehetségét, fejlődésének ütemét, szociokulturális helyzetét.

- Segítsük a tanuló képességének, tehetségének kibontakoztatását, illetve a hátrányos helyzetben lévő tanuló felzárkóztatását.

- A tanulók részére az egészségük, testi épségük megőrzéséhez szükséges ismeretek átadása és ezek elsajátításáról való meggyőződés.

- Közreműködés a gyermek- és ifjúságvédelmi feladatok ellátásában, a tanuló fejlődését veszélyeztető körülmények megelőzésében, feltárásában, megszüntetésében.

- A tanulók emberi méltóságának és jogainak a tiszteletben tartása.

- A szülők rendszeres tájékoztatása az őket érintő kérdésekről.

- A szülő és tanuló javaslataira, kérdéseire érdemi válasz adása.

- Magas színvonalú oktatás

- Integrációs képesség-kibontakoztató felkészítés

- SNI-s és BTMN-es tanulók segítése, ennek érdekében folyamatos konzultáció a gyógypedagógusokkal

- Esztétikai nevelés

- A kompetencia alapú oktatás kiszélesítése

- A tanulók tudatos környezetvédelmi nevelése

- Egészséges életmódra nevelés

- Az alkalmazó tudás fejlesztése

- A beiskolázási programok hatékonysága, sikeres beiskolázás

Olvasás és írástanulási módszerként a hangoztató – elemző - összetevő (szótagoló) technikát alkalmazzuk. Tanítóink szakmailag jól képzett, gyermekközpontú, hivatásukat szerető nevelők.

Az 1. évfolyamos tanulók valamint a 2. évfolyamosok 1. félévi aktuális teljesítményét év közben szövegesen értékeljük. A tanulmányi előmenetelről félévkor és év végén szöveges minősítést készítünk. A 2. osztály félévétől a 4. osztály év végéig a tanulók teljesítményét havonta, félévkor és év végén érdemjeggyel értékeljük.

Az 1. osztály 2. félévétől lehetőséget biztosítunk német illetve angol nyelv tanulására. A szakköri csoportokba szintfelmérő valamint osztálytanítói javaslat alapján lehet bekerülni.

Szabadidős tevékenységünk sokszínű, mindezt a színház- és mozilátogatások, sportversenyek, jutalomkirándulások, osztályprogramok, projekthetek, valamint a Diákönkormányzat és a Kincskereső Alapítvány által szervezett programok biztosítják. Ezek a programok a gyerekek látókörét szélesítik, valamint a mindennapok egyhangúságából való kilépést biztosítják.