Hírek, információk - Petőfi komplex irodalmi-történelmi csapatverseny döntő

Petőfi komplex irodalmi-történelmi csapatverseny döntő2024. április 29.

2024. április 25-én került megrendezésre Ostffyasszonyfán a vármegyei Petőfi komplex irodalmi-történelmi csapatverseny döntője, melyre 11 csapat érkezett a vármegyéből. A verseny sokszínű feladatokból állt, a tanulók Petőfihez, a reformkorhoz, az 1848-49-es eseményekhez és Ostffyasszonyfához kapcsolódó irodalmi és történelmi feladatokat oldottak meg. Az elméleti munka mellett egy kreatív feladat is várt a tanulókra, huszárcsákót is kellett készíteni a versenyzőknek. A jól megszervezett, színvonalas döntőbe iskolánkból 4 csapat jutott be, akik nagyon szép versenyzéssel kimagasló eredményeket értek el:

1.helyezett lett az Örömfi Vidor csapat: Baranyai Liza Emese, Jenőfi Franciska és Szijártó Petra a 8.a osztályból.

Felkészítőjük Vörös Krisztina tanárnő volt.

3. helyezést ért el a Szeptemberi ifjak csapat: Koncz Réka, Schwott Bence és Széll László a 8.b osztályból

Felkészítőjük Horváth Eszter tanárnő volt.

7. helyezett lett a Tündérország csapat: Erős Vivien, Gerencsér Nóra, Király Rebeka és Szalay Luca 7. c osztályos tanulók

8. helyezett lett a Pilvax kávéház csapat: Boda Miklós, Horváth Olivér, Kocsis Bertalan és Varga Erik 7. c osztályos tanulók

A csapatok felkészítője Dr. Horváth Péterné tanárnő volt.

Szeretettel gratulálunk tanítványainknak és felkészítőiknek!