Hírek, információk - Énekelj az Erdőben program

Énekelj az Erdőben program2024. május 11.

Énekelj az Erdőben program

„…Én azt hiszem, nem kelne föl a Nap,

ha nem volnának fák és madarak.”

2024. május 10-én iskolánk 5.a osztálya osztályfőnökükkel, Vörös Krisztina tanárnővel rendhagyó osztályfőnöki és ének óra keretében a Sárvári Arborétum csodaszép fái alatt csatlakozott a III. Erdei Dalos Találkozó közösségéhez, az Énekelj az Erdőben programhoz, melyben ezen a napon közel 35 ezren daloltak Argentínától Erdélyig.

Diákjaink énekekkel mondtak köszönetet a fáknak, a virágoknak, a madaraknak és a természetnek. Az Arborétumba érkezés után Kriszti néni a Madarak és fák napjának fontosságáról, céljáról mesélt a gyerekeknek, majd az osztály kórusába a fákon üldögélő madarak is bekapcsolódtak, hangosabb csivitelésbe kezdtek. Az 5.a osztály tanulói tavaszi dalokkal, Németh Kíra Tíria pedig furulyaszóval mondott köszönetet az éltető természetnek.